Fenomenologija – su prof. Algiu Mickūnu

2014 m. balandžio 23-25 d. LEU Ugdymo mokslų fakultete vyko Edukacinių tyrimų instituto organizuotos profesoriaus Algio Mickūno paskaitos. Ohio (JAV) universiteto profesorius emeritas, tarptautiniu mastu pripažintas mokslininkas ir filosofas, nagrinėjo fenomenologiją edukacinių tyrimų kontekste.

Mickunas

Šios paskaitos gali pasitarnauti kaip puikus įvadas į fenomenologiją apskritai, kaip gretutinė priemonė šalia visų teorinių straipsnių ir knygų. Sykiu, tikėtina, kad šį bei tą įdomaus suras ir pažengę tyrėjai. Profesorius šmaikštaudamas save vadina Husserl’io anūku. Tame yra daug tiesos, mat fenomenologijos jis mokėsi pas Ludwig’ą Landgrebe ir Eugen’ą Fink’ą kurie yra tiesioginiai Husserl’io mokiniai.

Profesorius daug metų pragyvenęs Amerikoje, tad jo tartis kiek neįprasta ausiai, pasitaiko paties sugalvotų, tačiau visai suprantamų lietuviškų žodžių, prireikia kažkiek laiko apsiprasti. Kita vertus, A. Mickūnas vengia sudėtingų teorinių terminų ir paprastais žodžiais atveria pačią fenomenologijos esmę, paspalvindamas linksmais pavyzdžiais ir istorijom iš asmeninio gyvenimo.

 

I dalis

Įvadas: Sąmonė, jos kritikai ir reikšmės fenomenai.
Metodas: Patirties esmė.

Pratęsimas:

II dalis

Skirtingos sąmonės veiklos, atveriančios skirtingus objektyvumo klodus.
Diskusijos: Fenomenologijos plėtra Lietuvos edukaciniuose tyrimuose

Pratęsimas:

III dalis

Laikas/erdvė: policentrinė sąmonė ir istorijos/tradicijos „žymės“
Istorinė sąmonė. Paskutinis Interpretuotojas

Pratęsimas:

Kelios foto iš paskaitų >>

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code