Kuo filosofija skiriasi nuo religijos. Ar žinai?

kuo

Filosofija siekia pažinti. Religija yra tikėjimas. Filosofija, pasitelkusi protą, t.y. savo pačios pažinimo galias, yra užsimojusi atsakyti į pačius esmingiausius pasaulio ir žmogaus Būties klausimus.

You may also like...

16 Responses

  1. Erika parašė:

    Filosofija remiasi logika, protu ir jo galimybėm. Tikėjimas yra viltis, akla laimė, aklas pasitikėjimas(kažkuo tai) , kas yra visiškai priešinga loginiam mąstymui. Tad jei man reikėtų paaiškinti, kuo skiriasi filosofija nuo tikėjimo paaiškinčiau būtent taip. Mąstymo laisvė, minčių liejimas, faktiškai pagrįstos tiesos. O tikėjimas – silpnesniems:)

    • Eimantas parašė:

      Nemanau, kad tikėjimas silpniesiems. Tikėjimas filosofija vis dėlto yra tikėjimas. Manymas, jog aš esu stipresnis ar geresnis už kitus dėl to, jog domiuosi filosifija irgi yra tikėjimas.. Manau, be dvasinio pagrindo, laimės ir vilties filosofiniai prasmės ieškojimai tampa beprasmiai.

    • Aja parašė:

      Pritariu, kad tikėjimas nėra silpniesiems. Juk religijos objektas – Dievas – yra vienintelis objektas vertas filosofijos(pasak Hėgelio). Religija ir filosofija neatsiejamos. Filosofija yra visur ir visuose žmonėse. Vienuose ji gilesnė, kituose – siauresnė. Kodėl? Atsakymas paprastas – kiekvienas žmogus patiria ribines situacijas (K.Jasperso filosofijos šaltinis), tada žmogus suabejoja viskuo, ką pažįsta ir bando ieškoti tikrosios prasmės. Tai tikriausiai daro kiekvienas žmogus, nes nėra tokio tobulo(tobulumas tik siekiamas), kuris tiksliniai eitų per gyvenimą, nedarydamas klaidų, laimingas ir įgyvendindamas savo tikslus. Nėra tokio žmogaus, kuris nepatirtų sukrėtimų. Gyvenimas visada yra sunkus, o požiūris arba dar labiau pasunkina tą gyvenimą, arba palengvina. Taigi, žmogus, kuris tiki nėra silpnas, jis turi stiprybę, vidinę stiprybę, tai nereiškia, kad jis pasitiki aklai religijos skelbiamomis tiesomis(o tai tikrai buvo būdinga Viduramžiais). Religiją aprašo ir savotiškai sukuria žmonės. Todėl tik pavadindami savo geriausią draugą, objektą – Dievu, mes gretinamės ir prie religijos, tačiau tai nereiškia, kad atiduodame save, mes ieškome stiprybės ir ją radę, augame mąstydami ir filosofuodami.
      Mano nuomonė.

  2. zuvis parašė:

    Filosofija yra seniausias zmonijos mokslas, iškeliantis paradigminius klausimus ( buties, laiko ect.) , kuriu atsakymų ieškojimas yra kitu mokslu uzduotis. Kur randamas atsakymas, ten baigiasi filosofila (kasdieniskas filosofijos supratimas) .

    Religija pateikia kasdienybes modeli, atverdama zmogui galimybe, juo naudojatis, isgyventi tikrumo, pasitikejimo , nusivylimo, netekties ect. momentus. Religija nera mokslas, joje slypi kasdienio gyvenimo dogmos,kuriomis naudojasi, ju neanalisuodamas, kiekvienas zmogus , net ir filosofas, mokslininkas ar ateistas.

    Mokslini poziuri apie religija, visuomenei pateikia teologila.

  3. Įdomu parašė:

    Filosofija, tai klausimynas, kas žmogui būna neaišku. dažniausiai filosofai klausia apie būties, prasmės, ir gyvenimo neaiškumus… o kodėl jie klausia? nes jie nori tikėt.. jie nori užpildyt tą nežinojimą, dėl ko jie dažniausiai ir kankinas. Bet filosofija yra begalybė.. nes ką ir atrasi, toliau bus neaišku, čia lyg savo akimis matyti deguonį ir visas kitas daleles esančias ore… Filosofija bando rast atsakymus.. o tikėjimas jau turi atsakymus, jie žino kas yra prasmė, būtis ir gyvenimo tikslas, bent jau šitame pasauly.. ir tikėjimas daug ką gali paaiškint, svarbu tikėt kuo tu ieškai.. ir nereikia tikėjimo maišyt su religija…ir žiūrint dar su kokia.

  4. Sveiki parašė:

    Filosofija ieško atsakymų į klausimus iš savo, žmogiškųjų resursų, o religija – iš Dievo, aukštesnių jėgų.

  5. tomas parašė:

    Erika, jus sakot, kad filosofija ir tikejimas yra priesingi vienas kitam, filosofija ir teologija yra mokslai, I zodi teologija ieina zodis logos, logika, o Jus sakot tikejime near logikos, as esu biski katalikas, ir visa, ka matau aplinkui, kyla klausimas, is kur tai, savaime atsirado, zmogus- savaime, is amebos, o ta ameba is kur, yra desnis- energija is niekur neatsiranda, ir niekur neisnyksta, o is kur ta duotybe energijos atsirado, is dangaus nukrito. desniai gamtos, gal Jus juos sukuret, sakot esanti stipri, gal ir mirties momenta nugalesit e. zmogiskas mokslas atsako i klausima kaip, kaip kas vyksta, bet ir filosofia yra bejege atsakyti I klausima kodel, kodel gyvename, ir kas laukia po mirties.

    • Mindaugas parašė:

      „Filosofija” is graiku kalbos reiskia „meile+ismintis”.

      Trumpai tariant, bet koki klausimu kelima ir atsakymu i juos ieskojima turbut galima laikyti filosofija?

      Religija negali megti filosofijos, nes keliantis klausimus zmogus tikriausiai nera pasirenges tiketi viskuo, ka jam noretu paduoti religija? (nes uzuot tik tikejes, iesko atsakymu, isminties)

  6. tomas parašė:

    Erika, sakot tikejimas yra aklas, o toks vienas Einsteinas, pasake- mokslas be tikejimo yra slubas, religija be mokslo yra akla. tikejimas turi savo desnius, turi sava logika, ir tikejimo mokslas nera zemiskos kilmes, bet is auksciau. o kalbant apie zemiska kilme, visa visata ir mussu zeme nera is saves, zeme ir ta nezemiska. sakot aklas, o kuo paremta meile, ar chemija, ekonomika, marketingu, filosofija, jokie filosofai iki Kristaus nesugebejo atsakyt i klausima kodel gyvename ir kas laukia po mirties, ir atsakyt kuo remiasi meile filosofas be teologijos negali, nes filosofijos ribos baigiasi ties zemiskomis ribomis, o meile ir tarp dvieju asmenu, zmonos ir vyro netelpa i zemiskos filosofijos remus, nes ju meile nesibaigia zemeje, nesibaigia ties mirtimi.

  7. Mindaugas parašė:

    Manau, Erika turejo minty „religija-siplnesniems”, kai rase „tikėjimas – silpnesniems”.

    Pats ilga laika painiojau religija su tikejimu, manydamas kad tai vienas ir tas pats.

  8. Mindaugas parašė:

    (as irgi ilga laima painiojau religija su tikejimu, laikydamas kad tai vienas ir tas pats)

  9. justinas T parašė:

    Filosofija kelia klausimus, religija turi atsakimų.

    • Gintaras parašė:

      Geras, keistai skamba, bet tu teisus:) Religija mes vadinam zmogaus ismastyta ir uzrasyta ilgiausia kelia islikti.

  10. lora parašė:

    Filosofijai neprieinamas yra apreiškimas. O religija (praktiškai bet kokia) remiasi apreiškimu.
    Apreiškimas ir yra esminis filosofijos ir religijos skirtumas.

    • Gabrielius parašė:

      Nepaisant to, kad beveik su viskuo nesutinku ką parašėt pridursiu, kad Enštrinas netikėjo į dievą ir tuo labiau nebuvo religingas. O pats tikejimas yra iracionus, jis neturi savo logikos, kad ir koks apologetas bebūtumet tikejimas nepasiekiamas logika ir protu. Religijas ( nesvarbu kokią išpažintumet) reikėtų vertinti ne pagal teisingumą( proto bei loginiais aspektais), o pagal naudingumą

  11. Gintaras parašė:

    Filosofija (gamykla), o religija (produktas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code