Monografijos „Platonas: filosofavimas grožio akivaizdoje“ pristatymas

platonas-Jankauskas

Prof. Skirmanto Jankausko monografijos „Platonas: filosofavimas grožio akivaizdoje“ pristatymas. Dalyvauja Vytautas Ališauskas, Jūratė Baranova ir Skirmantas Jankauskas. Moderatorius – Naglis Kardelis.

„Vaithediškai žvelgiant, filosofija yra tarsi koks Stelmužės ąžuolas. Jo šerdis – Platono ar, plačiau žvelgiant, antikos filosofija, o visi kiti šio nusenusio ąžuolo sluoksniai ir ataugos – rieviėtas kamienas, jį dengianti suragėjusi žievė ir gausybė šakų šakelų – tai jau paskesnė istoriškai susiklosčiusi filosofija.” (Skirmantas Jankauskas, 2015, 9 p.)

Monografijoje, susitelkiant ties Platono dialogais, kuriuose dominuoja sielos problematika, naujai interpretuojama platoniškoji kilnios meilės samprata. Apmąstydamas sielos kaip filosofavimo subjektą, Platonas nustato meilę esant palankiausia natūralia būsena filosofavimo siekiams realizuoti. Santykyje tarp brandaus vyro ir gražaus berniuko, t. y. grožio akivaizdoje, eksploatuojant ir pažabojant tarp seksualumo ir dieviškumo tarpstantį erotiškumą, filosofuojančiojo mąstymui tampa prieinama etinės prigimties būtis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code