Lietuvos žydų kultūros paveldas: kasdienybės pasaulis

2014 m. kovo 18 d. 17.30 val.Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje vyko prof. Antano Andrijausko sudarytos knygos „Lietuvos žydų kultūros paveldas: kasdienybės pasaulis” pristatymas.

2013zydukulturospaveldasTai antroji Lietuvos žydų kultūros tyrinėjimų serijos knyga skirta litvakų kultūros paveldo ir kasdienybės problematikos aptarimui.

Tenka pripažinti, kad litvakų kultūra, religija, menas daugeliui mūsų šalies gyventojų iki šiol lieka menkai pažįstami.

Leidinį sudaro 34 autorių straipsniai atveriantys unikalų ir įvairiaspalvį litvakų kultūros pasaulį, istorinį sykiu ir Lietuvos paveldą, kurį sudaro daugelio talentingų mokslininkų, genialių tapytojų ir skulptorių plejados, kurių indėlis į pasaulinę kultūrą yra labai svarus.

Rinkinys gali pasirodyti aktualus ne tik Lietuvos žydų kultūros paveldo tyrinėtojams, bet ir istorikams, kultūrologams, sociologams, teisininkams, menotyrininkams, aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems kultūrologiją, istoriją, religijotyrą, filosofiją, estetiką, dailėtyrą, literatūrologiją ir kt. mokslus.

Skiriama šviesiam prof. Algio Uždavinio atminimui.

Knygos pristatyme dalyvauja:

prof. Antanas Andrijauskas, prof. Edvardas Gudavičius, prof. Romualdas Grigas, dr. Naglis Kardelis, dr. Aivaras Stepukonis, dr. Odeta Žukauskienė, dr. Rūta Guzevičiūtė ir kiti svečiai.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code