Valstiečio batai

van gogas

„Heideggeris yra žmogus, tiesiog apniktas sąvokos „yra“ (gr. on), be galo nustebintas egzistencijos fakto ir persekiojamas kitos galimybės – nieko (Sartre‘o neant) – realumo.“

[Steiner G. Heideggeris. Vilnius. 1995. P. 67]

M. Heideggeris, siekdamas atskleisti pasaulio konkretumą, pasitelkia meno kūrinius – tapybą, būtent Van Gogho paveikslą „Valstiečio batai“.

Van Goghas, M. Heideggerio manymu, per kaži kokią didžiausio konkretumo paslaptį atskleidžia mums visišką buvimą pasaulyje, visišką kėdės, batų poros buvimo pasaulyje reikšmingumą.

„Van Gogho paveikslas. Pora grubių valstietiškų batų, nieko daugiau. Iš esmės paveikslas nieko nevaizduoja. Tačiau su tuo, kas ten yra, bemat esi vienas, tarsi vėlų rudens vakarą, gęstant paskutiniams bulvienojaus laužams, pats pavargęs eitum su kauptuku iš laukų namo. Kas ten yra? Drobė? Potėpiai? Spalvų dėmės?“

[Steiner G. Heideggeris. Vilnius. 1995. P. 67]

M. Heideggeris ramiai medituoja TAI, KAS YRA.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code