Niujorkas su Didžiuoju kanjonu susijungs Palangoje

foto

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72) atidaryta Mindaugo Gabrėno fotografijų paroda „Back to the City“.

Seriją sudaro 15 nespalvota juosta sukurtų fotodiptikų, kuriuose autorius bando sujungti laukinės gamtos ir miesto peizažų žanrus.

mindaugas-gabrenas

Mindaugas Gabrėnas

Visos nuotraukos darytos Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pirmoji diptiko pusė Niujorke, antroji – ne mieste. „Nemiestas“ – tai ir šalia Niujorko plytinčios dykvietės, ir Arizonos, Jutos, Kalifornijos, Oregono ar Nevados laukiniai peizažai.

„Idėja šiuos darbus pateikti būtent diptikų forma kilo gyvenant Niujorke ir keliaujant po atokias JAV vietoves. Bandant suprasti tą amžinai pulsuojantį Didįjį Obuolį ir prisijaukinti laukinę obelį. Fiksuojant panašias gamtos ir miesto formas, erdves ir linijas. Stengiantis suvokti žmogaus emocinį ryšį su gamta ir miestu. Atrandant paraleles tarp vienatvės laukinėje Oregono pakrantėje ir vienatvės išmaniaisiais telefonais apsiginklavusioje minioje perpildytose Niujorko gatvėse“.

„Back to the City” – trečioji M. Gabrėno personalinė fotografijų paroda. 2012 m. buvo sukurta „Dreamscapes“, 2010-aisais – „Fantasma“. M. Gabrėno darbai eksponuojami JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Vokietijos galerijose, publikuojami fotografijai skirtuose leidiniuose. Praėjusiais metais M. Gabrėno kūryba buvo pristatyta Madride vykusiame tarptautiniame fotografijos ir vizualiųjų menų festivalyje PHotoEspaña.

Šiuo metu naujausius autoriaus darbus galima apžiūrėti „Robin Rice“ galerijoje Niujorke.

vaizdas

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code