Apie kasdienybę kaip paraštinį fenomeną

2017 m. gegužės 25 d. 16 val., VU Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9/1, Vilnius). vyko VU Filosofijos katedros docento dr. Nerijaus Mileriaus paskaita „Kasdienybė kaip paraštinis fenomenas ir jos reabilitacija filosofijoje“. 

Paskaitos anotacija:
Beveik iki XIX a. antros pusės kasdienybė filosofijoje traktuota kaip antraeilis fenomenas, kurį reikia peržengti tam, kad būtų atverta „tikrojo“ žinojimo teritorija. Tokį paraštinį kasdienybės pobūdį akcentavo tiek ontologijos teorijos su Platonu priešakyje, tiek ir dekartiškojo tipo pažinimo koncepcijos. Negana to: kaip parodė vokiečių filosofas Hansas Blumenbergas, kasdienybė nuo antikos laikų traktuojama kaip žemesnio lygmens fenomenas ir politine prasme. Štai kodėl tiek XIX a., tiek XX a. kasdienybės reabilitacija neretai įgyja ne vien akademinės filosofinės argumentacijos, bet ir atviros politinės akcijos pobūdį. Pranešime bus aptariama kasdienybės išstūmimo į teorines paraštes tradicija ir jos reabilitacijos aporijos.

Paskaita yra LMT finansuojamo projekto „Kasdienybė ir karo traumos reprezentacija vėlyvojoje modernybėje“ (S-MOD-17-1) dalis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code