Regimantas Tamošaitis „Kaip aš čia patekau”

Regimantas-Tamosaitis

2016 m. kovo 10 d. Kristijono Donelaičio auditorijoje vyko viešoji paskaita skirta Regimanto Tamošaičio – rašytojo, literatūrologo, kritiko, vadovėlių autoriaus ir Vilniaus universiteto dėstytojo jubiliejui.

Rašytojas, sulaukęs vos keturiolikos, kibo į Imanuelio Kanto „Prolegomenus”, taip mėgino suprasti, kas jis toks yra, kur papuolė, kas vyksta aplink, kam visa tai ir kodėl yra pasaulis… Regimanto nuomone, jo formavimuisi lemiamą reikšmę turėjo trys dalykai – gamta, mama ir knygos, taip, beje, ir turėjo vadintis ši paskaita.

Įvairiausiais aplinkkeliais, po dailės, meterologijos, jogos ir filosofijos studijų, padirbėjęs elektromonterio, kiemsargio ir kitokių darbų, jis peržengė Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto slenkstį ir čia atrado naujus namus, šviesius žmones bei saviraiškos kelią.

Paskaita yra apie autentišką gyvenimo kelią į literatūrą, kompromiso atradimą tarp filosofijos ir meno, bus prasminga ir aktuali tiems, kurie ieško… Trumpai paminėtas ir naujausias autoriaus esė rinkinys „Vien tik zuikiai naktyje” (2016).

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code