Kompozitorius Vidmantas Bartulis: patriotizmą reikia ugdyti

Vienas labiausiai nusipelniusių vyresnės kartos muzikos pasaulio atstovų, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas – garsaus Lietuvos kompozitoriaus Vidmanto Bartulio kūriniai varijuoja nuo operų bei simfonijų iki gatvės muzikos . Vasario 16 d., didžiojoje Nacionalinės filharmonijos scenoje, Valstybės atkūrimo dienos progai skirtame iškilmingame koncerte, ne tik skambės V. Bartulio kūriniai apie laisvę, ateitį ir šviesą – kompozitorius į klausytojus kreipsis eilėmis net šešiomis kalbomis. Valstybės atkūrimo dienai skirtą renginį jau ketvirtą kartą globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vasario 16-osios minejimas (D.Matvejevo nuotr.)

„Tikras patriotas – ne tas, kuris garsiai rėkia mitinguose, o tas, kuris nuoširdžiai ir sąžiningai dirba Tėvynės labui – tokiu žmogumi norėčiau laikyti ir save, – sako V. Bartulis. – Visą gyvenimą kuriu Lietuvoje ir apie emigraciją niekuomet negalvojau. Manau, kad visus kylančius sunkumus geriausia išgyventi Tėvynėje, drauge su artimaisiais.“ Pasak V. Bartulio, nepriklausomybės bei patriotizmo nevaržo tautybė, rasė ar skirtingos religijos.

Kompozitorius sutinka, kad šiuolaikinė visuomenė, o ypač jaunoji karta, yra linkusi į vartotojiškumą, tačiau nuoširdžiai tiki, jog tai tik laikina būsena, kuri pasikeis žmogui subrendus. Anot V. Bartulio, patriotizmą reikia ugdyti dar vaikystėje: pasakoti vaikams apie Lietuvos istoriją, supažindinti su svarbiausiomis valstybinėmis šventėmis ir vestis į joms skirtus minėjimus. Pilnos koncertų salės įrodo, kad žmonės nepamiršo praeities ir klasikinė muzika jiems vis dar yra įdomi.

Iškilmingame Vasario 16-osios minėjimo koncerte žiūrovų laukia staigmena – V. Bartulio kūrinio „Giesmė ateičiai“ sopranui, baritonui (bosui), mišriam ir vaikų chorams bei simfoniniam orkestrui premjera. Specialiai šiai progai ruoštas kūrinys suskambės kiek neįpratai – kartu su lietuvių dainiaus Bernardo Brazdžionio eilėmis bus dainuojami ir senovės poeto Saadi tekstai, kurie yra iškalti ant Jungtinių Tautų būstinės durų. Persų, prancūzų, anglų, vokiečių, rusų ir lietuvių kalbomis dainuojami tekstai, anot paties kompozitoriaus, žadina patriotiškumą, todėl visuomet išliks aktualūs.

Koncerte taip pat dalyvaus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Juozo Domarko, solistai Asta Krikščiūnaitė ir Tadas Girininkas, Kauno valstybinis choras su vyriausiuoju dirigentu Petru Bingeliu priešakyje, elektrinės gitaros virtuozas Artūras Chalikovas, chorų „Liepaitės“ ir „Ąžuoliukas“ vaikų grupės bei dirigentas Robertas Šervenikas. Atlikėjai dovanos kompozitorių V. Bartulio, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino bei Giedriaus Kuprevičiaus muziką.

Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės dienai skirtas koncertas, vyks vasario 16 d., 18:45 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code