Data Wars arba skaitmeninė kleptokratija

2019 liepos 24 d. Netflix pristatė dokumentinį filmą „The Great Hack“ apžvelgiantį kelių paskutinių metų skandalą, kilusį dėl socialiniuose tinkluose, programėlėse ir kitaip internete surinktų duomenų panaudojimo agituojant už Trampą, Brexitą bei kituose projektuose.

Tai informacinio karo technologijos [SCL], išmėgintos Trečiose pasaulio šalyse ir dabar pritaikytos Europoje bei Amerikoje. Brittany Kaiser, buvusi Cambrige analytic vadybininkė, teigia, jog šios technologijos buvo taikomos ir Lietuvoje.

Kompanija uždaryta, tačiau technologijos liko ir taikomos per naujai kuriamas įmones visame pasaulyje prezidentų rinkimuose ir kitose politinėse kampanijose…

Metodo esmėje yra siekis aptikti dvejojančius, nekritiškai mąstančius, lengvai sugestijai pasiduodančius individus, o tada, išanalizavus jų veiklą, sukurti manipuliacinį turinį, norimam elgesiui išgauti.

Informacija, kaip išteklius, jau pralenkė naftos verslą, teigia vadybininkė.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code